EfectFit
Články od trénerov a fyzioterapeutov

"Ako úspešne bojujem so skoliózou..."

Ahoj Peťo. Prejdime rovno k veci 😊 Ako vnímaš moderný, "atypický" prístup trénera Jerryho k vášmu tréningovému procesu, ktorým sa snažíte zlepšiť držanie tela? Čo si myslíš o systéme "functional patterns", na ktorom Jerry stavia vaše tréningy?

Je to skutočne niečo iné, nové. Veľa ľudí môže mať strach z neznámeho, ale ja som si povedal, prečo to nevyskúšať? 😊 Je to veľmi zaujímavé a rozdielne v tom, že pri cvičení musím veľa rozmýšľať a uvedomovať si každý pohyb.

Čiže nepotrebuješ až tak fyzickú silu na ich vykonávanie?

Presne tak. Pre mňa sú cvičenia s Jerrym hlavne o koordinácii, musím sa na ňu maximálne sústrediť. Ale chápem, moje svaly na to jednoducho nie sú zvyknuté a musíme ich to naučiť.

A ak môžeš porovnať, ako pocitovo vnímaš rozdiel medzi silovým tréningom a týmto moderným prístupom k funkčnému tréningu?

Celý život riešim cvičením chrbticu a to je preto "meradlom" môjho pocitu a spokojnosti. Po pár mesiacoch s Jerrym vnímam zlepšenie a pozitívnu zmenu na chrbtici.

Výsledky sú teda viditeľné?

Áno 😊 Nebudem však klamať, prvé týždne som sa bál, že mi ochabujú ostatné svaly, keď to porovnám so silovým tréningom. Je to v podstate aj pravda. Museli sme s Jerrym "vybalancovať" telo a pohybový aparát. A utlmiť tak činnosť prehnane namáhaných svalov a zároveň navrátiť funkciu tým zanedbávaným. Ako Jerry hovorí, "Moje telo si so mnou robilo, čo chcelo."

A teraz ste na tom ako?

Hádam dobre 😊 Pohyb sa skvalitnil, chrbtica reaguje pozitívne a začínam opäť mohutnieť. Vyzerá, že to je na dobrej ceste a uvidíme, ako to bude ďalej pokračovať...

Držíme palce a ďakujeme za rozhovor!

Vhodným typom tréningu pre problémy so skoliózou je napríklad aj SM System.

Páčil sa vám článok?

Spoznajte nás osobne! Prečítajte si ďalšie »

Prvý
tréning

Vyplňte jednoduchý formulár
Prvý krok k vášmu cieľu len za 20 sekúnd

Prvý tréning s osobným trénerom je u nás zadarmo a bez záväzkov. Prihláste sa naň prostredníctvom formuláru, telefonicky na 0905 339 959 alebo emailom na info@efectfit.sk. Čas a termín úvodného tréningu zladíme tak, aby vyhovoval obom stranám. Tešíme sa na vás! Viac info o úvodnom tréningu nájdete tu »

Filip
Komunikovať s Vami bude

Filip

0905 339 959 info@efectfit.sk po - pia 9:00-17:00
Veronika, 29 rokov
"Dlhšie som uvažovala, či vyplním formulár a čo sa stane potom. Asi o tri hodinky mi však zavolala veľmi príjemná slečna, všetko vysvetlila a už dva roky cvičím v EfectFite."
(Nezáväzná prihláška)

Privátne fitko

Obmedzená kapacita cvičiacich.

Bez viazanosti či zmlúv

Platíte, len keď cvičíte.