EfectFit
Články od trénerov a fyzioterapeutov

Prečo je obezita nebezpečná? Dôsledky a zdravotné riziká

Obezita je globálny problém so závažnými zdravotnými následkami. V tomto článku sa dozviete, prečo je obezita nebezpečná a aké dôsledky a riziká so sebou prináša.

  1. Srdcové ochorenia: Obezita je jedným z hlavných rizikových faktorov pre vznik srdcových ochorení. Nadmerné tukové tkanivo zvyšuje krvný tlak a pravdepodobnosť vzniku aterosklerózy, srdcového infarktu, mŕtvice a ďalších srdcových problémov.
  2. Diabetes typu 2: Obezita je úzko spojená s vývojom diabetesu typu 2. Tukové bunky produkujú látky, ktoré ovplyvňujú citlivosť na inzulín, čo vedie k inzulínovej rezistencii. To zvyšuje hladinu cukru v krvi a môže spôsobiť vznik diabetesu typu 2 s vážnymi komplikáciami.
  3. Kardiovaskulárne choroby: Obezita zvyšuje riziko hypertenzie, ischémie srdca, mŕtvice a iných kardiovaskulárnych problémov. Nadbytočná telesná hmotnosť zaťažuje cievny systém, čo môže viesť k tvorbe krvných zrazenín a ohroziť srdce.
  4. Ochorenia dýchacích ciest: Obezita môže spôsobiť problémy s dýchaním a ochorenia dýchacích ciest, ako je dýchavičnosť, chrápanie a obštrukčné spánkové apnoe. Tieto problémy môžu negatívne ovplyvniť kvalitu spánku a viesť k chronickému únavovému syndrómu.
  5. Zvýšené riziko rakoviny: Obezita sa spája so zvýšeným rizikom vzniku rakoviny hrubého čreva, prsníka, obličiek a žalúdka. Nadmerné tukové tkanivo produkuje hormóny a látky, ktoré podporujú rast rakovinových buniek.

Pokiaľ chcete vedieť, či netrpíte nadváhou, vypočítajte si vaše BMI na tejto stránke.

Páčil sa vám článok?

Spoznajte nás osobne! Prečítajte si ďalšie »

Prvý
tréning

Vyplňte jednoduchý formulár
Prvý krok k vášmu cieľu len za 20 sekúnd

Prvý tréning s osobným trénerom je u nás zadarmo a bez záväzkov. Prihláste sa naň prostredníctvom formuláru, telefonicky na 0905 339 959 alebo emailom na info@efectfit.sk. Čas a termín úvodného tréningu zladíme tak, aby vyhovoval obom stranám. Tešíme sa na vás! Viac info o úvodnom tréningu nájdete tu »

Filip
Komunikovať s Vami bude

Filip

0905 339 959 info@efectfit.sk po - pia 9:00-17:00
Veronika, 29 rokov
"Dlhšie som uvažovala, či vyplním formulár a čo sa stane potom. Asi o tri hodinky mi však zavolala veľmi príjemná slečna, všetko vysvetlila a už dva roky cvičím v EfectFite."
(Nezáväzná prihláška)

Privátne fitko

Obmedzená kapacita cvičiacich.

Bez viazanosti či zmlúv

Platíte, len keď cvičíte.